Search

Tavegil of Suprastin - wat is beter?

Een vergelijkend artikel van twee allergiegeneesmiddelen van de eerste generatie, die het antwoord zullen geven, wat beter is - Suprastin of Tavegil voor verschillende ziekten. Kenmerken van het gebruik van elk medicijn.

Een allergische reactie is een immuunreactie, waardoor een overmatige hoeveelheid van de histaminestof wordt gevormd in het lichaam, wat leidt tot de ontwikkeling van allergiesymptomen. Zowel Tavegil als Suprastin werken volgens het principe van het blokkeren van gratis histamine, wat je op zijn beurt in staat stelt symptomen van overgevoeligheid te verlichten, maar niet meer.

Aan de oorzaak van allergieën kunnen ze geen effect hebben. Beide geneesmiddelen behoren tot de eerste (met een uitgesproken sedatief effect) generatie van antihistaminica. Het blijkt dat de medicijnen onderling uitwisselbaar zijn? Niet alles is zo eenvoudig, de vraag moet meer in detail worden geregeld.

Wat is het verschil tussen Suprastin en Tavegil - een vergelijkende tabel

Tabletten - Chloropyramine in een concentratie van 25 mg.

Oplossing IM, in-in - Chloropyramine in een concentratie van 20 mg.

Tabletten - Clemastine in een concentratie van 1 mg.

Oplossing IM, in-in - Clemastin in een concentratie van 1 mg.

  • Acute atopische conjunctivitis
  • Atopische dermatitis
  • Andere allergische rhinitis
  • Andere seizoensgebonden allergische rhinitis
  • Allergische rinitis veroorzaakt door pollen
  • Andere atopische dermatitis
  • Allergische contactdermatitis
  • Eenvoudig prikkelbare contactdermatitis
  • Eenvoudig chronisch korstmos
  • jeuk
  • urticaria
  • angio-oedeem
  • Andere serumreacties
  • Ongespecificeerde pathologische reactie op het medicijn of medicatie
  • Allergische rinitis veroorzaakt door pollen
  • Andere allergische rhinitis
  • Andere seizoensgebonden allergische rhinitis
  • Andere atopische dermatitis
  • Allergische contactdermatitis
  • Eenvoudig prikkelbare contactdermatitis
  • jeuk
  • urticaria
  • Anafylactische shock, niet gespecificeerd
  • angio-oedeem
  • Ongespecificeerde pathologische reactie op het medicijn of medicatie

Tabletten vanaf 102 roebel.

Oplossing vm / in-in vanaf 120 schuurpapier.

Tabletten vanaf 151 roebel.

Oplossing vm / in-in vanaf 167 roebel.

Korte instructies voor het gebruik van medicijnen

Hieronder bespreken we de basisregels voor het nemen van medicijnen.

Tavegil

Het blokkeert de productie van histamine en verhoogt de weerstand van cellen tegen de effecten ervan.

  1. In de vorm van tabletten. Volwassen patiënten nemen 1 ton. 2 p./dag, kinderen 6-12 jaar oud - de helft.
  2. In de vorm van een oplossing. Volwassenen - 1 ampul 2 p. / D. Kinderen vanaf een jaar - met een snelheid van 0,025 mg per kilogram gewicht.

Bijwerkingen

  • Reacties van het zenuwstelsel (cephalgia, duizeligheid, lethargie, langzame reactie en slaperigheid),
  • reacties van het maagdarmkanaal (dyspepsie),
  • kortademigheid, verstikking, verhoogde bloeddruk.

Speciale instructies

Niet aanbevolen voor mensen van wie de professionele aard wordt geassocieerd met de behoefte aan een hoge reactiesnelheid, voor mensen met leverpathologieën. Als er een lichte immuunrespons is, wordt de tabletvorm van afgifte de voorkeur gegeven.

suprastin

De methode van invloed op het lichaam is identiek aan Tavegilu.

  • Volwassenen - 1 t. 3-4 p. / D.,
  • kinderen van 6 tot 12 jaar - halve pillen 3 p./ d.,
  • kinderen van één tot zes - een halve pil 2 p./d.
  • Op de leeftijd van een maand tot een jaar - een kwart pil twee keer per dag.

V / m oplossing (strikt onder toezicht van een arts):

  • Volwassenen - 1-2 ml;
  • 6 - 14 jaar oud - 0,5-1 ml;
  • 1 - 6 jaar oud - 0,5 ml;
  • tot 1 jaar - 0,25 ml.

Bijwerkingen

  • Dyspepsie, psychomotorische agitatie,
  • vaak - slaperigheid, bloeddrukdaling,
  • bijwerkingen van het excretiesysteem, het bewegingsapparaat, het hematopoietische systeem, enz. zijn ook mogelijk.

Speciale instructies

Wees voorzichtig bij ziekten van het maagdarmkanaal, waaronder de lever en de galblaas, veroorzaakt uitgesproken slaperigheid en heeft een sedatief effect, omdat het categorisch niet geschikt is voor sommige categorieën van patiënten.

Tavegil of Suprastin - wat beter is voor specifieke problemen

Beschouw nu de kenmerken van het gebruik van medicijnen voor verschillende ziekten.

Waterpokken

Waterpokken is een herpetische laesie van de dermale omhulling, waarbij zich op het huidoppervlak pijnlijke papels ontwikkelen. Ze worden pijnlijk gekrast door irritatie van receptoren in de epidermis.

Het verwijderen van de jeuk "zware artillerie" is niet vereist. Genoeg Suprastin.

Met allergieën

Hangt af van de aard van het proces. In noodsituaties (angio-oedeem, anafylactische shock) toont het gebruik van een van de twee geneesmiddelen in de vorm van een oplossing voor injectie.

Voor langdurige verlichting van milde symptomen van allergie is Tavegil geschikter omdat het effect ervan duurt maximaal 12 uur, wat meer is dan dat van Suprastin.

Met psoriasis

Psoriasis tast de diepe lagen van de huid aan en veroorzaakt een secundaire allergische reactie. Omdat het proces kan worden gekenmerkt als complex en zwaar, worden daarom antihistaminica gebruikt als onderdeel van een complexe behandeling.

In het geval van het gebruik van AGP van de eerste generatie zal het rendement ongeveer hetzelfde zijn, maar de werking van Tavegil is langer.

Andere ziekten

In de eerste generatie van geneesmiddelen blijkt ongeveer dezelfde efficiëntie.

Bij borstvoeding en zwangerschap

Het probleem wordt individueel opgelost met de behandelende arts tijdens het persoonlijk consult.

Voor baby

Alleen Suprastin is geschikt.

Korte samenvatting

Wat is beter - Tavegil of Suprastin? Samenvattend kunnen we de volgende conclusies trekken:

  • Beiden zijn effectief genoeg voor de behandeling van acute pathologieën, die beide op dezelfde manier werken.
  • Beide geneesmiddelen zijn niet geschikt voor gebruik in de acute fase van het astmatische proces.
  • Suprastin is geschikt voor de vroege behandeling van jonge patiënten: laten we zeggen de ontvangst van een farmaceutisch middel op de leeftijd van een maand. Tavegil benoemd met een jaar van leven.
  • Tavegil heeft een kleiner sedatief effect dan Suprastin.
  • Tavegil heeft een langdurige werking: het effect ervan duurt maximaal 8-12 uur.
  • Beide medicijnen zijn niet bedoeld voor langdurig gebruik. De maximale termijn is een week. In uitzonderlijke gevallen is het in overleg met de behandelend specialist toegestaan ​​om Tavegila bijna drie weken te gebruiken.
  • Beide geneesmiddelen geven een snel effect (10-30 minuten).
  • Diazolin.
  • Diphenhydramine.

Allergiemedicijnen, zoals Tavegil en Suprastin, verschillen, ondanks een enkele generatie en een vergelijkbaar therapeutisch effect, erg van elkaar. Het is echter niet de moeite om een ​​farmaceutisch middel te kiezen. De keuze van de behandeling is het voorrecht van de arts. "Onafhankelijke activiteit" met een hoge mate van waarschijnlijkheid zal niet leiden tot de gewenste resultaten en de situatie kan worden verergerd.

Wat is beter: tavegil of suprastin?

Wat is beter: tavegil of suprastin?

I generatie (krachtig, snel werkend, maar zwaar en met een korte duur):

Suprastin - snel, krachtig maar kalmerend (bijna hypnotiserend). Het werkt in 15-30 minuten, bereikt al binnen het eerste uur de maximale efficiëntie en duurt minstens 3-6 uur. Na 7 dagen is prima verslavend.

Tavegil is goed tegen sterk allergisch oedeem en tumoren, langdurig (effectief tot 8-12 uur, tot 20 dagen zonder prima), geleidelijk aan werkzaamheid - maximaal na 5-7 uur Niet zo slaappillen zoals Suprastin en Dimedrol.

Diphenhydramine is krachtig, wijdverspreid, het werkt in 30-60 minuten en tot 12 uur, maar het is een echte slaappil en VEEL LOT! Je zou het niet meer dan één keer moeten nemen - wanneer je opnieuw aanbrengt, wordt de nevenlijn groter en groter! Dus, op bezrybe. zelfs in een doof dorp daar. Difenhydracidum dient niet te worden gebruikt voor epilepsie, na een beroerte en voor problemen met het centrale zenuwstelsel. Kan niet worden gemengd met alcohol.

Generatie II (zwakker dan ik, langzamer dan quot; gaat aan ", maar het duurt langer, sommige kunnen hartproblemen veroorzaken.):

Fenistil - lang (tot 8-12 uur werk, tot 20 dagen prima), sterk. Externe toepassing - de actie na een paar minuten met een verhoging van de efficiëntie tot een maximum na 2-4 uur (dermatose, urticaria, met beten en zelfs kleine brandwonden), binnen - het effect na 30 minuten. Lijkt op een aangepaste Tavegil =)

III generatie (gelijk in sterkte II, de veiligste en lichtste medicijnen):

Zyrtec is werkzaam tegen externe allergieën - jeuk van de huid, niezen (het effect treedt 20-60 minuten na inname op en duurt 24 uur), helpt in het vroege stadium van een allergische reactie.

Alle hierboven geschreven is alleen bedoeld als referentie en het is geen vorm van spreken of een legale truc. Iedereen zou goed moeten citeren; knowquot; hun allergieën en niet van het advies van het internet, maar van een consultatie met een arts! Geneesmiddelen zijn allemaal verschillend en handelen volledig anders voor elke persoon en voor elk individueel geval van allergie!

Men zal helpen, een ander zal zetten!

Mijn keuze is Suprastin voor snelle hulp, Fenistil voor het wegwerken van de jeuk van muggenbeten.

Beide medicijnen zijn niet erg nuttig en veroorzaken slaperigheid en zijn natuurlijk niet de laatste generatie. Er zijn veel effectievere geneesmiddelen in de behandeling van allergieën en hebben veel minder bijwerkingen die geen slaperigheid veroorzaken, interfereren niet met het werk en zelfs met autorijden. Dergelijke middelen omvatten Telfast, Claritin, Zyrtec. Ja, ze zijn duurder, maar het effect ervan is het waard.

Suprastin is over het algemeen een behoorlijk oud medicijn, een sterk neveneffect, ik wil slapen, tavegil ging ook niet ver van suprastin. Hier is het noodzakelijk om te kijken, welk medicijn geschikt voor u is. Het is allemaal heel individueel.

Suprastin is lichter en minder giftig. Tavegil zet druk op de lever en de nieren, is gecontra-indiceerd bij ziekten van deze organen. Beide geneesmiddelen moeten worden ingenomen zoals voorgeschreven door een arts, en daarvoor zou het raadzaam zijn de oorzaak van allergie op te sporen en deze te elimineren.

Beter dat medicijn dat je helpt. In de geneeskunde, inclusief ambulance, wordt suprastin gebruikt in ampullen. Een injectie van een suprastin in een ambulance helpt altijd, persoonlijk heb ik nog nooit zoiets van tavigil gehoord. Mijn kind, bijvoorbeeld, is in het algemeen alleen geschikt voor zyrtek. Het is allemaal individueel.

Suprastin wordt als een minder gevaarlijke drug beschouwd dan tavegil. Maar het is ook belangrijk om te onthouden dat één medicijn beter zal zijn om één medicijn te helpen, en de andere - de tweede. Daarom is het beter om het medicijn te nemen dat het effect heeft.

quot; suprastinquot; en quot; Tavegil; zijn in dezelfde prijsklasse, dus als u uit twee geneesmiddelen kiest: "Suprastinquot; of quot; Tavegil ;, dan kies ik voor quot; Suprastinquot;. Ik denk dat het beter is. Het is een feit dat quot; Tavegilquot; pillen worden niet aanbevolen voor kinderen jonger dan 6 jaar oud. Kinderen tot 6 jaar en vanaf 1 jaar oud krijgen alleen injecties met een quotum; Tavegila; quot; suprastin; dezelfde pillen kunnen worden gegeven aan kinderen jonger dan 1 jaar.

Mijn man is allergisch. Ik dronk veel van deze pillen. Suprastin het is eenvoudiger, veroorzaakt veel slaperigheid. Tavegil als nieuw medicijn, de laatste generatie. ze hebben minder kalmerende eigenschappen, maar zijn nog steeds slaapjacht.

Voor elke persoon wordt aanbevolen om individueel medicijnen te kiezen, rekening houdend met de specifieke gezondheidstoestand van de persoon, zijn medische geschiedenis, daarom kan een ondubbelzinnig antwoord niet worden gegeven.

En ik zou ook graag de woorden van Dr. Sinelnikov citeren (uit het boek "Love the Disease of Yourself;) over de mogelijke psychologische oorzaken van allergieën:

De volledige versie is te lezen op de website van Valery Sinelnikov.

allergie

login

Allergie is een vrij veel voorkomende ziekte in onze tijd, niet alleen volwassenen maar ook kinderen die gegijzeld worden. Het is onmogelijk om in een staat van constante kwaal te leven. Het heeft immers niet alleen invloed op het algemene welzijn, maar ook op de psycho-emotionele toestand van een persoon.

Het vinden van een goede remedie voor de behandeling van een dergelijke ziekte is niet moeilijk. Een breed scala aan medicijnen, waarvan de therapeutische werkzaamheid klinisch is bevestigd, is te koop.

Tavegil of suprastin - wat beter is

Beide medicijnen zijn niet alleen bedoeld om de symptomen van allergie te verminderen, maar worden ook vrij actief gebruikt om de ziekte te behandelen. In een korte periode worden geëlimineerd:

Zowel tavegil als suprastin behoren tot het type antihistaminica. Als de dosering niet wordt gevolgd, kunnen bovendien bijwerkingen optreden. De lever is in dit geval bijzonder kwetsbaar. Volgens zijn medische eigenschappen zijn beide geneesmiddelen even effectief. Alles hangt echter grotendeels af van de individuele gevoeligheid en fysieke kenmerken van de persoon.

Beide zijn voorgeschreven om de volgende kwalen te behandelen:

  • dermatitis;
  • allergische dermatose;
  • allergische rhinitis;
  • hooikoorts;
  • conjunctivitis;
  • serumziekte.

Het is niet de moeite waard om jezelf voor te schrijven, en nog meer om te beginnen met het nemen van medicijnen tegen allergieën. Wanneer de eerste symptomen optreden, moet u een gekwalificeerde specialist raadplegen, die u zal helpen bij het kiezen van het meest effectieve anti-allergische middel. Om de juiste beslissing te nemen, onderzoekt de arts zorgvuldig de gezondheidstoestand van de patiënt, rekening houdend met bestaande chronische ziekten.

Als razobratsya meer in detail is, worden dergelijke factoren duidelijk:

  • Het wordt aanbevolen om Suprastin direct voor het slapengaan in te nemen, omdat het slaperigheid veroorzaakt. Daarom, als je op reis gaat met de auto of naar het werk gaat, is het beter om te weigeren dit medicijn te nemen en het te vervangen door een ander, bijvoorbeeld Tavegil. De laatste heeft geen slaapverwekkend effect en de duur ervan is vrij groot;
  • Tavegil - een medicijn van synthetische oorsprong. Heeft de vorm van afgifte, zowel in de vorm van tabletten, en siroop, en zelfs ampullen;
  • Tavegil verlicht jeuk en minimaliseert ook de kans op capillaire permeabiliteit;
  • Het is beter om vóór de maaltijd medicijnen te nemen, veel water te drinken;
  • Het therapeutisch effect begint binnen 30-40 minuten na inname van de medicijnen en duurt 10-12 uur.

De aanvaarding van dergelijke anti-allergene geneesmiddelen zoals Tavegil of Suprastin wordt op korte termijn uitgevoerd. De maximale tijd is 7 dagen. Bovendien, met behulp van de bovengenoemde medicijnen, kunt u gemakkelijk omgaan met de reactie op een insectenbeet, die allergisch van aard is.

Heel vaak, tijdens de behandeling van ziektes, komen allergieën voor medicijnen voor (misschien zijn de componenten waaruit het medicijn bestaat gecontra-indiceerd). In dergelijke gevallen wordt aanbevolen om een ​​vergelijkbare allergische reactie van Tavegil of Suprastin te verwijderen.

In apotheken kunt u redelijk goede analogen aanbieden, bijvoorbeeld:

In geval van een overdosis drugs, symptomen zoals:

  • misselijkheid;
  • braken;
  • slaperigheid;
  • ernstige hoofdpijn.

Om de gezondheid normaal te maken, kunnen enterosorbents zoals Laktofiltrum, Polysorb, Enterosgel, Activated Carbon worden voorgeschreven. Het innemen van deze medicijnen is belangrijk voor het verbeteren van de conditie van het spijsverteringsstelsel.

Om elke allergische reactie te voorkomen, wordt aan veel mummies en kinderartsen aangeraden om de baby voor en na de vaccinatie anti-allergie medicijnen te geven. Uiteraard worden alleen gezonde kinderen gevaccineerd nadat ze alle noodzakelijke tests hebben uitgevoerd.

Bijna alle geneesmiddelen hebben een aantal contra-indicaties - zwangerschap en borstvoeding. Als het voordeel voor de moeder echter aanzienlijk groter is dan de mogelijke negatieve invloed op de foetus, zal de vrouw hoogstwaarschijnlijk een allergie medicijn worden voorgeschreven met minimale bijwerkingen.

Daarnaast wordt altijd rekening gehouden met de individuele gevoeligheid van de componenten van de preparaten. En afhankelijk van de leeftijd en gewichtscategorie van de patiënt, worden de optimale dosering en het beloop van toediening bepaald.

Onderzoek op het gebied van geneeskunde wordt met constante tussenpozen uitgevoerd en geneesmiddelen van de nieuwe generatie worden geproduceerd. Alvorens te beginnen met massaproductie, worden voorbereidingen noodzakelijkerwijs onderzocht. Het hoofddoel van alle apothekers is de productie van een ideaal medicijn met het maximale therapeutische effect en de afwezigheid van bijwerkingen.

Tavegil of Suprastin: een vergelijking van populaire medicijnen

Allergie is een veel voorkomende ziekte. Elke derde persoon heeft een immuunreactie in de vorm van een allergische reactie.

Er zijn veel anti-allergische geneesmiddelen op de farmaceutische markt, maar Suprastin neemt de leidende positie in.

De tweede belangrijkste is Tavegil. Overweeg beide middelen en vergelijk hun effectiviteit.

Antihistaminica - wat is het?

Allergieën kunnen alleen worden behandeld door antihistaminica te nemen. Histamine is een stof die in kleine hoeveelheden wordt afgegeven in een kalme toestand van het lichaam. Wanneer ingenomen door een vreemd agens (allergeen), wordt de hypothalamus geactiveerd, waardoor een grote hoeveelheid histamine wordt geproduceerd.

Onaangename symptomen ontwikkelen: jeuk, tranen, niezen, urticaria.

Om dit pathologische proces niet te starten, is het noodzakelijk om antihistaminica te nemen. Door de vorming van vrije histaminen te onderdrukken, verminderen antihistaminica de verschijnselen van allergie, waardoor de symptomen tot nul worden teruggebracht.

Over drugs

Deze medicijnen zijn antihistaminica van de eerste generatie. Een kenmerkend kenmerk van anti-allergische geneesmiddelen van deze soort is de blokkering van Hl-receptoren en cholinerge muscarinereceptoren.

Functies Tavegila en Suprastin:

  1. Het overwinnen van de hemato-encefalitische barrière heeft invloed op het centrale zenuwstelsel. In zeldzame gevallen kan het opwinding van het psychomotorische systeem opwekken.
  2. Veroorzaakt een kalmerend effect - apathie en slaperigheid ontwikkelen zich. Constipatie, aritmie en droogheid van de slijmvliezen zijn andere bijwerkingen van het nemen van de remedie.
  3. Het effect van de medicatie is onmiddellijk zichtbaar, maar het effect van het medicijn is kort (tot 5 - 6 uur).
  4. Duur van ontvangst meer dan 10 dagen is verslavend.
  5. Wees voorzichtig bij het gebruik van een maagzweer.

Om een ​​volledig antwoord te geven over welke van de gepresenteerde medicijnen beter zijn, is het nodig om ze in detail te leren kennen.

Analyseer alle positieve en negatieve acties en kies de meest geschikte optie.

Suprastin is een antihistaminicum dat het eerste allergiemedicijn is geworden. Suprastin is geproduceerd sinds 1937, gedurende welke tijd een groot aantal andere antihistaminica zijn verschenen, maar de effectiviteit van Suprastin is tot nu toe gehandhaafd.

Het belangrijkste actieve bestanddeel is chloorpyrraminehydrochloride. De dosering van één tablet is 25 mg, andere doseringen van Suprastin bestaan ​​niet.

Beschikbare medicatie in pilvorm en in de vorm van oplossingen voor injectie. Tabletten hebben antispasmodische, anti-oedemateuze en ontstekingsremmende effecten.

Het nemen van pillen is geïndiceerd voor de volgende ziekten:

  • serumziekte;
  • conjunctivitis en rhinitis veroorzaakt door stuifmeel en haar van huisdieren;
  • chemisch gebruik;
  • acuut of chronisch eczeem;
  • insectenbeten;
  • hulpactie bij virale en bacteriële infecties.

Injecties worden zowel intraveneus als intramusculair toegediend in de acute ontwikkeling van pathologie. De injectie wordt alleen door een medisch officier gedaan.

Suprastin vervangt difenhydramine in het lytische mengsel.

  1. Farmacologische eigenschappen - histamineblokker en m-choline-blokkerende receptoren.
  2. Farmacokinetiek - gemetaboliseerd in de lever, uitgescheiden in de urine.
  3. Overdosering gaat gepaard met symptomen zoals hallucinaties, convulsies, ataxie en verminderde coördinatie.

Suprastin kan in elke apotheekketen worden gekocht. Het medicijn is geen recept en is opgenomen in de lijst van essentiële medicijnen. De gemiddelde prijs van Suprastin in pilvorm is 130 - 180 roebel.

Tavegil verwijst naar antihistaminegeneesmiddelen. Een onderscheidend kenmerk is de duur van het effect en de afwezigheid van een sedatief effect.

Tavegil - een medicijn dat recent is verschenen, een derivaat van Clemastin. Het actieve ingrediënt is clemastinehydroformaraat.

Verkrijgbaar in drie vormen - tabletten, siropen en oplossingen voor injectie.

Ondanks het feit dat het hulpmiddel nog jong is, heeft Tavegil zich aan de positieve kant gevestigd. Het medicijn heeft een breed werkingsspectrum en wordt gebruikt in de volgende immuunprocessen:

  • huilende eczeem;
  • atypische en contactdermatitis;
  • angio-oedeem;
  • netelroos;
  • allergische reacties na vaccinatie;
  • als voorbereiding vóór vaccinatie.

In tegenstelling tot Suprastin, wordt Tavegil niet gebruikt in een lytisch mengsel. Aangezien lactose aanwezig is in de samenstelling van het geneesmiddel, is het noodzakelijk om de inname van Tavegil te beperken tot personen die lijden aan galactosedeficiëntie en verminderde glucose-galactose-absorptie.

  • de werkzame stof in één tablet bevat 1,34 mg;
  • farmacologische werking - H1-receptorblokker, voorkomt de ontwikkeling van contractie van gladde spieren;
  • farmacokinetiek - geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal, uitgescheiden in de urine en in kleine hoeveelheden met moedermelk;
  • gebruik van het medicijn, meer dan de norm, 300 keer leidt tot een vermindering van het bekwaamheidsvermogen van de conceptie.

Het medicijn is niet-voorschrift, de kosten van 200 tot 250 roebel voor 10 tabletten.

Suprastin en Tavegil - wie is sterker

Met hetzelfde resultaat verschillen antihistaminica van de eerste generatie niet alleen van elkaar in de werkzame stof, maar ook in een aantal andere verschillen.

De verschillen in geneesmiddelen worden weergegeven in de onderstaande tabel.

Tavegil of Suprastin?

Elke persoon met allergieën is op zoek naar de beste remedie voor deze ziekte. Een van de meest populaire medicijnen kiezen meestal voor Tavegil of Suprastin. Hoewel ze hetzelfde mechanisme van actie en doel hebben, zijn er significante verschillen.

Suprastin of Tavegil - wat is beter?

In termen van effectiviteit zijn beide medicijnen goed. Dergelijke allergische symptomen zoals jeuk en verbranding in de nasopharynx, loopneus, tranen en zwelling van de slijmvliezen worden snel geëlimineerd. Bovendien, het begin van actie en Suprastin en Tavegila, hetzelfde - na het innemen van het geneesmiddel verdwijnen de tekenen van de ziekte binnen 30-60 minuten.

Wat is sterker - Tavegil of Suprastin?

Deze geneesmiddelen behoren tot de eerste generatie antihistaminica, die worden gekenmerkt door snelheid, de intensiteit van het elimineren van allergiesymptomen, de korte duur van het geproduceerde effect (niet meer dan 8 uur) en relatief ernstige bijwerkingen, vooral voor de lever. Het is dus onmogelijk om met zekerheid te zeggen welke van de geneesmiddelen sterker is. Juist kiezen voor het juiste geneesmiddel kan alleen voor de arts in overeenstemming met de vereiste prestaties en resultaten van laboratoriumtests.

Wat is het verschil tussen Tavegil en Suprastin?

Het verschil tussen bovenstaande fondsen zit in de werkzame stoffen die worden gebruikt voor de behandeling van allergieën. Tavegil werd ontwikkeld op basis van clemastine en Suprastin - met behulp van chloropyramine. Ondanks het feit dat beide stoffen blokkers van histaminereceptoren zijn (H1), produceert de eerste geen sedatief effect, terwijl de tweede een bijna hypnotisch effect heeft. Daarom wordt Suprastin vaak voorgeschreven tijdens thuisbehandeling of, in extreme gevallen, voor gebruik 's nachts.

Bovendien heeft Tavegil meer contra-indicaties en bijwerkingen, hoewel dit minder vaak voorkomt. Suprastin daarentegen heeft een hoge frequentie van negatieve effecten, maar minder ernstig.

Een ander verschil kan worden beschouwd als fabrikanten van medicijnen. Tavegil wordt geproduceerd in Zwitserland, Suprastin - in Hongarije. Dit veroorzaakt verschillende kosten voor medicijnen.

Wat kan Tavegil of Suprastin vervangen?

Medisch onderzoek staat niet stil en nieuwe antihistaminica verschijnen constant, effectiever, veiliger en, belangrijker nog, langdurig. Goede analogen Tavegila en Suprastin:

Tavegil of Suprastin - wat is beter?

Volgens de statistieken zijn er niet minder dan 6 allergenen te vinden in elk tweede huishouden. Ongeveer 50% van de bevolking van ontwikkelde landen geeft een reactie op ten minste één allergeen, en huisdierenliefhebbers en -vrouwen die de voorkeur geven aan witgouden juwelen lopen risico. Misschien is dat de reden waarom antihistaminica de top van de ranglijst van apothekersverkopen innemen. Laten we in een klein overzicht twee populaire geneesmiddelen Suprastin en Tavegil bespreken die worden voorgeschreven voor allergieën.

Wat is het verschil?

Ondanks het feit dat beide geneesmiddelen tot de groep van anti-allergische geneesmiddelen behoren, hebben ze een andere samenstelling. Suprastin bevat chloropyramine en Tavegil bevat clemastine.

Suprastin wordt in Hongarije geproduceerd door de farmaceutische fabriek EGIS in de vorm:

  • tabletten van 0,025 g,
  • injectie voor 20 mg / ml.

Tavegil wordt geproduceerd door het Zwitserse farmaceutische bedrijf Novartis in vergelijkbare doseringsvormen met de dosering van clemastine:

  • in tabletten van 1 mg,
  • in ampullen van 1 mg / ml.

Histamine wordt vrijgegeven uit mestcellen tijdens een reactie op stoffen die irriterend of vreemd voor ons lichaam zijn en die symptomen van hooikoorts, roodheid van de huid en ontsteking van de slijmvliezen veroorzaken. Deze reactie, oorspronkelijk ontwikkeld in het proces van evolutie als een verdediging, in onze "allergene" tijd wordt de oorzaak van chronische ziekten en zelfs bronchiale astma. Tavegil of Suprastin, evenals een aantal antihistaminica helpen om dit te bestrijden.

Geneesmiddelen hebben geen invloed op de productie van histamine, maar ze blokkeren de binding aan moleculaire H1-celreceptoren. Dit onderbreekt de keten van allergeen-geïnduceerde reacties en stopt de ontwikkeling van karakteristieke symptomen.

Het verschil met de nieuwe generatie antihistaminica

Er zijn verschillende generaties medicijnen van deze soort:

  1. eerste-generatie antihistaminica, waaronder difenhydramine, chloropyramine, clemastine, diazoline, fencarol;
  2. geneesmiddelen van de tweede generatie zoals loratadine en cetirizine; De drug "Loradadin" binnenlandse productie
  3. Metabolieten en derivaten van de 2e generatie, zoals levocetirizine, desloratadine en fexofenadine.

De eerste generatie H1-blokkers, vanwege de hoge oplosbaarheid in een vettige omgeving, overwint de hemato-encephalische barrière goed. Vanwege de lagere specificiteit van de werking zijn deze stoffen niet alleen geassocieerd met histamine, maar ook acetylcholine- en serotoninereceptoren van hersencellen. Dit is wat hun sedatieve effect bepaalt. Bovendien kunnen ze andere effecten veroorzaken, bijvoorbeeld anxiolytisch, anti-emetisch, verdovingsmiddel.

De tweede generatie H1-blokkers was ontworpen om ze specifieker te maken, de werking te verlengen en geen slaperigheid te veroorzaken. Tegenwoordig is deze groep producten het meest populair in de praktijk van het behandelen van allergieën.

Vertegenwoordigers van de nieuwste generatie antihistaminica zijn vrij van de bijwerkingen van medicijnen van de 1e en 2e generatie: ze veroorzaken geen sedatie, hebben een hoge werkzaamheid en een verminderde cardiale toxiciteit.

Het medicijn "Erius" op basis van desloratadine

Wat is effectiever en sterker?

Beide geneesmiddelen behoren tot generatie 1 antihistaminica en hebben vergelijkbare effecten. Er is echter ook het verschil tussen Suprastin en Tavegil. Suprastin wordt gebruikt voor de behandeling van noodsituaties, vanwege de beschikbaarheid, snelheid van verlichting van symptomen, lage toxiciteit en compatibiliteit met andere antihistaminica. In Rusland is het opgenomen in de lijst van vitale lexicons, maar wordt het niet gebruikt in de westerse geneeskunde.

Tavegil en andere clemastine-bevattende merken worden over de hele wereld veel gebruikt. Daar horen ze bij niet-voorgeschreven medicijnen. Het antihistaminische effect van dit medicijn is ongeveer 2 keer langer dan bij Suprastin en het hypnoticum is minder uitgesproken. Men gelooft dat clemastine het beste is om zo'n symptoom als jeuk te verlichten.

Een van de eerste placebogecontroleerde onderzoeken uitgevoerd in klinieken in Denemarken vergeleek de resultaten van de behandeling van allergische rhinitis bij 155 patiënten. Clemastin werd 2 maal daags 1 mg toegediend. Patiënten ondergingen rhinoscopie en registreerden de aard van de stroom van actieve rhinitis. Clemenstien resulteerde in een statistisch significante verbetering in vergelijking met placebo, en hij werd goed verdragen.

In de klinische praktijk zijn er echter gevallen van allergie voor clemastine zelf. Bovendien heeft het een bewezen foetotoxisch effect (absoluut niet tijdens de zwangerschap!).

Omdat, indien nodig, langdurige behandeling verslavend wordt voor H1-blokkers, is er een tactiek voor hun afwisseling. Zo kan Suprastin worden vervangen door Tavegil of een ander middel van deze soort. Zonder een vastgestelde diagnose kan er echter geen correcte behandeling zijn, daarom zal de informatie op onze website professioneel medisch advies niet vervangen.

Hoeveel kost het?

In de instructies voor Tavegil staat geschreven dat een volwassene het twee keer per dag op een tablet moet innemen. Het verloop van de behandeling is meestal niet langer dan een week, dus in totaal zijn er 14 nodig. Verpakking (20 stuks) kost tussen de 200 en 230 roebel.

Suprastin moet 3 of 4 keer per dag worden gedronken. Ondanks het feit dat de cursus 2 keer meer pillen vereist, is de prijs ervan ongeveer 2 keer lager.

Tavegil of suprastin wat is beter? Welke drug te kiezen: beoordelingen, prijs, analogen

Mensen met allergieën, twijfelen vaak: Tavegil of Suprastin - wat beter is. Deze twee geneesmiddelen kunnen overgevoeligheid verminderen en de overmatige hoeveelheid vrij histamine blokkeren, die wordt geproduceerd als gevolg van een allergische reactie.

Maar de oorzaak van allergiepillen geneest niet.

Beide geneesmiddelen, die een sedatief effect hebben, zijn anti-histaminegeneesmiddelen van de eerste generatie. Laten we eens kijken of de medicijnen onderling uitwisselbaar zijn en zo niet, welk medicijn is beter.

Drug-overeenkomsten

Mensen met een allergie vragen vaak aan de arts of vragen elkaar wat het verschil is tussen Suprastin en Tavegil, welk medicijn effectiever, sterker en beter is.

Het is bekend dat medicijnen allergische symptomen verlichten, antihistaminica zijn die helpen bij het verlichten van wallen, zich ontdoen van een koude, tranende, branderige, jeuk in de nasopharynx en andere allergische reacties.

Tavegil en Suprastin werken snel en even, na het nemen van de allergische symptomen verdwijnen binnen 30-60 minuten, daarom worden Tavegil en Suprastin beschouwd als geneesmiddelen die de allergie intensief elimineren.

Welke is beter, hangt af van de individuele kenmerken van de allergie. Het effect van beide medicijnen is niet langer dan 8 uur, daarnaast hebben beide geneesmiddelen bijwerkingen. Met de werking van het medicijn lijdt de lever in de eerste plaats.

Afgaande op de individuele kenmerken van een persoon, kan worden aangenomen welke van de middelen het beste bij hem past - Tavegil of Suprastin.

Zelfmedicatie is gevaarlijk, dus het is beter om te luisteren naar de aanbevelingen van de arts om op een van de geneesmiddelen te vertrouwen.

De arts zal zorgvuldig de toestand van de patiënt onderzoeken, rekening houdend met chronische ziekten, aandacht schenken aan de leeftijd en de positie van de allergische persoon.

Tavegil en Suprastin op korte termijn genomen. Het is beter om het medicijn niet langer dan 7 dagen te gebruiken.

Contra-indicaties voor geneesmiddelen Tavegila en Suprastin

Antihistaminicum Suprastin - vergelijking met analogen

Meestal worden antihistaminegeneesmiddelen gebruikt om allergische reacties te bestrijden. Maar er zijn andere aanwijzingen voor deze groep medicijnen.

Elk van de geneesmiddelen heeft zijn eigen kenmerken, daarom impliceert de keuze van een geneesmiddel een zorgvuldige bestudering van de indicaties en instructies voor gebruik. In geval van gebruik van antihistaminica bij kinderen, een kinderarts raadplegen.

Het belangrijkste effect van deze medicijnen is vergelijkbaar. Het werkingsmechanisme is om histaminereceptoren te blokkeren. De verschillen zitten in de werkzame stof en de resulterende kenmerken van het medicijn.

De groep antihistaminica is heterogeen. Er zijn 3 generaties histaminereceptorblokkerende middelen. Middelen behorende tot verschillende generaties verschillen in de snelheid van aanvang en duur van blootstelling en het aantal en de ernst van bijwerkingen.

Injectie-oplossing is verboden voor gebruik bij pasgeborenen

Bij het kiezen van een antihistaminicum moeten deze kenmerken worden overwogen. Dan is het mogelijk om voor elk specifiek geval het optimale medicijn te kiezen.

Het is onmogelijk om ondubbelzinnig de vraag te beantwoorden welke van de geneesmiddelen beter is, omdat in elk geval een individuele benadering vereist is, verschillende eigenschappen van de medicijnen zijn belangrijk voor verschillende situaties.

Om niet te worden verward met de keuze, dient u de gebruiksaanwijzing te bestuderen, de sterke en zwakke punten van elk middel in overweging te nemen.

De voordelen van de eerste generatie medicijnen zijn niet zonder voordelen:

  • Mogelijkheid om op een eerdere leeftijd te solliciteren.
  • Een breder scala aan indicaties.
  • Minder bijwerkingen.
  • De aanwezigheid van injecteerbare vormen. Dit geldt met name in gevallen waar het noodzakelijk is om spoedeisende hulp te bieden, evenals voor patiënten voor wie het moeilijk is om een ​​pil te nemen.

Onbetwistbare voordelen van geneesmiddelen die als tweede-generatie antihistaminica zijn ingedeeld, zijn:

  • Sedatie wordt aanzienlijk minder uitgesproken of volledig afwezig. Hierdoor wordt tijdens het gebruik van het medicijn bijna geen slaperigheid uitgedrukt overdag. Dergelijke geneesmiddelen kunnen overdag worden ingenomen zonder angst voor slaperigheid.
  • Het snelle begin van effect.
  • Een langduriger effect, waardoor de frequentie van toediening wordt verminderd, wat betekent dat het handiger is voor zowel kinderen als volwassen patiënten.
  • Minder contra-indicaties.
  • Minder ernstige verschijnselen van een overdosis.

Het bereik van indicaties voor het gebruik van antihistaminica van de 2e generatie is iets smaller in vergelijking met analogen van de 1e generatie. Daarom wordt aanbevolen voor de selectie van therapie een arts te raadplegen.

Het voordeel van de derde generatie is de afwezigheid van metabolisme met de deelname van het cytochroom P 450 enzymsysteem. Deze eigenschap biedt een bijkomend voordeel: dergelijke geneesmiddelen worden goed gecombineerd met andere geneesmiddelen, zonder hun metabolisme te verstoren.

Deze groep omvat met name geneesmiddelen op basis van cetirizine (bijvoorbeeld Cetrin).

De keuze voor één van de geneesmiddelen hangt af van de toestand van de patiënt en de kenmerken van de ziekte. Als het medicijn niet geschikt is en bijwerkingen veroorzaakt, zal de arts een vervanger voor de laatste generatie voorschrijven.

En een beetje over de geheimen.

Het verhaal van een van onze lezers Irina Volodina:

Mijn ogen waren vooral frustrerend, omgeven door grote rimpels en donkere kringen en zwelling. Hoe verwijder je rimpels en zakken volledig onder de ogen? Hoe om te gaan met zwelling en roodheid? Maar niets is zo oud of jongeman als zijn ogen.

Maar hoe ze te verjongen? Plastische chirurgie? Ik herkende - niet minder dan 5 duizend dollar. Hardwareprocedures - photorejuvenation, gas-liquid pilling, radio-lifting, laser facelift? Iets betaalbaarder - de cursus is 1,5-2 duizend dollar. En wanneer te vinden al die tijd? Ja, en nog steeds duur. Vooral nu. Daarom heb ik voor mezelf een andere manier gekozen.

Vergelijking van antihistaminetabletten

Behandeling van allergische pathologieën is niet compleet zonder het gebruik van antihistaminica - deze regel is van toepassing op alle leeftijdsgroepen van patiënten.

Laten we proberen om 4 populaire medicijnen objectief te vergelijken:

(in alfabetische volgorde)

Korte beschrijving

Alle rassomtrennye medicijnen doen het goed met de manifestaties van allergieën en dermatitis allergische aard, inclusief atopisch. Ze blokkeren histaminereceptoren en verwijderen zo de symptomen.

Schrijf in de commentaren welke van de beschreven middelen volgens jou het beste is. En vergeet niet te klikken op "Delen"!

"Diazolin". Goedkoop middel dat snel omgaat met een allergische reactie, de zwelling van zachte weefsels elimineert, de aanvallen van jeuk blokkeert. Het medicijn kan ook worden gebruikt door patiënten die lijden aan bronchiale astma, omdat het een effect heeft op bronchiale receptoren.

"Loratadine". Een van de meest effectieve en populaire medicijnen voor de behandeling van allergieën, verwijzend naar de medicijnen van de nieuwe generatie (tweede). In tegenstelling tot veel andere geneesmiddelen met vergelijkbare eigenschappen, Loratadin heeft bijna geen sedatieve effect, behoudt zijn therapeutische werking voor een lange tijd, en wordt onafhankelijk van de maaltijd genomen.

"Suprastin". Een geneesmiddel met uitgesproken antihistaminische eigenschappen en een hoge werkzaamheid bij de bestrijding van verschillende soorten allergieën. Toegestaan ​​voor kinderen vanaf 1 jaar oud (pillen moeten worden geplet en aan voedsel worden toegevoegd).

Naast het antihistamine-effect heeft het een spasmolytisch vermogen van zwakke of matige intensiteit (dat wil zeggen, verlicht spasmen van gladde spiervezels).

"Tavegil". Geneesmiddel voor het elimineren van allergiesymptomen en het bestrijden van dermatologische ziekten. Het heeft een hoge mate van absorptie, met als gevolg dat het therapeutische effect 15-30 minuten na inname van het medicijn optreedt.

Vergelijkende tabel met geneesmiddelkarakteristieken

Tavegil of Suprastin? Dat is de vraag!

Van veel mensen is bekend dat zij aan allergieën lijden. En elk van de mensen probeert een hulpmiddel te vinden dat hem zou helpen en zou geen andere bijwerkingen veroorzaken. Vandaag, net als een paar jaar geleden, weten mensen niet waar ze de voorkeur aan geven - Suprastin of Tavegil? Zoals bekend is, zijn beide medicijnen ontworpen om allergische reacties te behandelen en zijn het antihistaminica. Beide soorten medicijnen zijn effectief en goed in termen van behandeling. Ze elimineren snel symptomen zoals zwelling, loopneus, tranen en branden in de nasopharynx, evenals jeuk en andere manifestaties. Het begin van de werking van beide geneesmiddelen is hetzelfde. Ook na het nemen van beide soorten medicijnen verdwijnen de tekenen van allergie binnen een half uur of een uur.

Tavegil of Suprastin

Als we geneesmiddelen beschouwen die sterker zijn, dan is het vermeldenswaard dat beide medicijnen snel werken en de symptomen van allergie intensief elimineren. Beide medicijnen duren niet meer dan acht uur en kunnen relatief ernstige bijwerkingen hebben, vooral voor de lever. Het is onmogelijk om te zeggen welke remedie sterker is, want in dit geval handelen individuele kenmerken van een persoon. En alleen een arts kan een bepaald type medicijn correct voorschrijven.

In de regel is het verschil tussen de twee geneesmiddelen de fabrikant. Voor de rest zijn ze volledig vergelijkbaar. Bovendien werd Suprastin ontwikkeld met behulp van chloropyramine en werd Tavegil ontwikkeld op basis van clemastine. Beide stoffen zijn blokkers van histaminereceptoren, maar de eerste produceert geen sedatief effect en de tweede heeft een bijna slaapverwekkend effect. En daarom wordt Suprastin vaker voorgeschreven tijdens de therapie thuis.

Tavegil is een huisdrug, Suprastin wordt in het buitenland gemaakt. De verschillen die niet zo belangrijk zijn, kan de patiënt vinden in de instructies voor het gebruik van beide geneesmiddelen.

Het is vermeldenswaard dat Tavegil geen sedatie veroorzaakt. Dit medicijn wordt voorgeschreven voor bekende allergische aandoeningen zoals urticaria, allergische dermatose, vasomotorische rhinitis en andere. Wat betreft de bijwerkingen van de medicatie, ze zijn als volgt:

Er zijn ook contra-indicaties voor het gebruik van Tavegil. Dit is een overgevoeligheid voor het geneesmiddel, zwangerschap, borstvoeding.

Vertel nu over Suprastin, dat wordt voorgeschreven voor dergelijke allergische manifestaties, zoals:

Onder de negatieve effecten van het gebruik van Suprastin onderscheiden we slaperigheid en zwakte. Wat betreft contra-indicaties voor gebruik, het is een vergrote prostaat en glaucoom.

Het wordt ook niet aanbevolen om Suprastin in te nemen bij mensen met een hoge concentratie van werk en die een goede reactie nodig hebben.

Medicijnvervanging en wat Tavegil

Beslissen wat te nemen, Suprastin of Tavegil, kan alleen een expert zijn. Maar zoals we zien, worden beide geneesmiddelen voorgeschreven voor dezelfde allergische reacties en zelfs zonder verwijzing naar wat wordt aangegeven in de instructies. Zoals hierboven vermeld, veroorzaakt Suprastin meer slaperigheid en is het raadzaam om het te gebruiken voor het naar bed gaan of wanneer de bestuurder geen auto nodig heeft. Bovendien heeft een buitenlands medicijn minder bijwerkingen, hoewel de beoordelingen vaker voorkomen.

Wat Tavegila betreft, hij heeft geen slaapgevend effect en tijdens de drukke week is het beter om het te nemen. En de meeste bijwerkingen van Tavegil, hoewel er meer zijn, zijn uiterst zeldzaam.

Tavegil is een medicijn met langdurige werking, dat ook is uitgerust met een krachtig antihistaminicum. Op zich is het een medicijn van synthetische oorsprong en laat het vandaag vrij in de vorm van siroop, tabletten en ampullen.

Tavegil beïnvloedt het lichaam en verlicht niet alleen de jeuk, maar vermindert ook de permeabiliteit van de capillairen. Het is interessant dat Tavegil, zoals gezegd, praktisch geen seatief effect heeft. Dit feit is het grootste verschil met andere geneesmiddelen.

Volwassenen krijgen twee of vier keer per dag één tablet. Je kunt het medicijn alleen met water drinken en het is beter om het te gebruiken voor het eten of vlak voordat je naar bed gaat.

In ieder geval kunnen beide soorten geneesmiddelen niet langer dan een week worden ingenomen. Zowel Tavegil als Suprastin zullen helpen om te gaan met een allergische reactie op een insectenbeet of met een allergie geassocieerd met het gebruik van medicijnen of medicijnen.

Is het mogelijk om deze medicijnen te vervangen door anderen, zal de lezer vragen? Het blijkt dat je het kunt. En de medicijnen zijn nieuw, want onderzoek staat niet stil. Tegenwoordig kunnen goede analogen van Suprastin en Tavegila worden beschouwd:

  • zirtek
  • Claritin
  • Telfast
  • Fenistil
  • revalgin
  • clemastin-escom en andere medicijnen